Dějepravné soutěžení

V pondělí 3. června 2019 se v Třebíči v zámeckém areálu konala tradiční historická soutěž školních týmů. Letošní dějepravné soutěžení nás zavedlo do období raného středověku, do časů, kdy na pár desetiletí ovládla střední Evropu země, která do dějin vstoupila pod názvem Velká Morava. Soutěžící dostali na začátku mapu s umístěním asi dvaceti stanovišť a v časovém limitu je museli navštívit. Počasí nám přálo, soutěž jsme si užili a tak není divu, že Moraváci získali hezké 10. místo z 25 družstev. Všem děkujeme za účast!

H. Matoušková

tn_obrazek_19635.jpg